Zpět

Pomůcky holeněmi

Přidáno: 3. 11. 2012 11:41

03 Listopad 2012

Holeň může působit jako pobízející nebo varovná. Pobízející podněcuje a udržuje pohyb dopředu a do stran. Zpravidla to bývá vnitřní holeň, která leží těsně za podbřišníkem a pata je kolmo pod kyčlí. Má působit ve chvíli, kdy je zadní noha na stejné straně ve fázi odrazu. Tím docílíme prodloužení kroku a kůň došlápne hlouběji pod sebe. Varovná holeň, vnější, leží zhruba šířku jedné dlaně za podbřišníkem. Její úloha spočívá v tom, že brání vyhnutí zadní nohy do strany. Všechny tyto pomůcky dáváme klidně přiloženou holení, noha se nesmí při pobídce vzdalovat od koně ani posunovat dopředu a dozadu a správná pobídka musí být pro pozorovatele co nejméně nápadná.

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti