HPSP

HPSP tvoří jednu z disciplín hiporehabilitace. Jedná se o speciální metodu využívající prostředí určeného pro chov koní a práci s nimi, kontaktu s koněm jako prostředku k motivaci, výchově a vzdělávání lidí se zdravotním postižením a specifickými potřebami. Nadále se rozvíjí sociální schopnosti a dovednosti, snižuje se riziko sociálního vyloučení a zlepšuje se zdraví a fyzická kondice.

 

Děti se učí jak komunikovat s němou tváří, jak koni porozumět a získat si jeho důvěru, tak aby děti následoval a poslouchal.
Naučí se koně vnímat jako rovnocenného partnera, ne jako mazlíčka.

Na HPSP mohou děti chodit již od 6 let.

Základní formy HPSP

Základní formy HPSP
  1. individuální HPSP – uživatel dosahuje svých individuálních cílů pomocí individuálních aktivit
  2. skupinové HPSP – individuální uživatel je zařazen do skupiny a jeho individuálních cílů je dosahováno pomocí skupinových aktivit
  3. týmové HPSP – uživatelé jsou součástí týmu, který má stanoven společný cíl

Ceník HPSP v JK Počin

Ceník HPSP v JK Počin

Cena za pololetí: 6 200 Kč - 1x týdně 3 hodiny u koní, z toho 60 - 90 min trénink + služba 2 víkendové dny v měsíci.

PŘIHLÁŠKA do JK Počin V Ráji 2023/2024

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti