Jezdecký klub

Jezdecký kroužek pro děti a mládež

Jezdeckého kroužku se mohou účastnit děti od 10 do 18 let. Pravidelně jednou týdně dochází do klubu a učí se, jak pečovat o koně, tak i udržovat čistotu a pořádek. Osvojí si nejen jízdu na koni, ale i práci s ním ze země a rozvinou svou schopnost spolupracovat s ostatními členy. Pokročilejší jezdci mají možnost účastnit se parkurových soutěží a připravovat se na Zkoušky základního výcviku jezdce.

K výuce využíváme 10 koní rozdílného tělesného typu a temperamentu, aby byly splněny individuální potřeby každého dítěte. Mezi naše koně patří plemena hucul, český teplokrevník, slovenský teplokrevník, kříženci s českým kladrubákem a jezdečtí pony.

Jezdecké lekce probíhají vždy ve všední dny a trvají 60 minut, přičemž na jízdárně jsou vždy skupiny dvou až čtyř jezdců. Lekce vedou kvalifikovaní trenéři, kteří děti rozdělují do skupin podle jejich dovedností, a přizpůsobují je tak, aby byla průběžně zdokonalována jezdecká úroveň dětí.

Během víkendů se konají povinné víkendové služby. Každý člen musí jednou měsíčně, což odpovídá přibližně každému devátému víkendu, absolvovat jednu celodenní službu (od 9:00 do cca 17:30 hodin, konec je vždy určen dohlížejícím vedoucím služby), která je určena  podle předem daného rozvrhu. OMLUVA NENÍ MOŽNÁ, v případě nemoci či neschopnosti službu absolvovat, je nutné zajistit náhradu (rodiče mohou přijít za své dítě). V případě zájmu může člen po domluvě přijít pomoci na víkendovou službu nad rámec povinného rozpisu. 

Disciplinární opatření zahrnují upozornění po prvním porušení pravidel a vyloučení z výcviku po druhém.

V rámci služby se děti starají o vše potřebné pro koně a snaží se udělat i práci v areálu navíc, která se nestíhá během týdne provést. Pokud zbude čas, mohou si pak vzít koně na procházku nebo vyrazit s nimi na pastvu.

Elektronická evidence služeb

Vedle pravidelného výcviku jezdíme s dětmi i na drezurní, skoková a jiná speciální soustředění probíhající pod vedením špičkových trenérů, kde se děti učí samostatnosti, disciplíně a připravují se zde na Zkoušky základního výcviku.

Klub umožňuje účast na závodech, které probíhají o víkendech. Podmínkou pro výjezd je splněná docházka odsloužených víkendových služeb a předchozí účast alespoň na dvou závodech jako pomocník.

Ceník na 1 školní pololetí 2023/2024:

Ceník na 1 školní pololetí 2023/2024:
  • 8 200 Kč - všechny jezdecké kroužky ( zahrnuje 1x týdně trénink pod cvičitelem) za pololetí
  • 6 200 Kč - kroužek Aktivity s využitím koní (HPSP) probíhající v úterý od 15.30 – 18.30 za pololetí

PŘIHLÁŠKA do JK Počin V Ráji 2023/2024

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti