Pro členy

Vše o víkendových službách naleznete zde.

Výkonnostní zkoušky JK Počin

Každý rok jezdíme 1 za půl roku oddílové výkonnostní zkoušky, které by měli děti motivovat se zlepšit. Vidí na jaké úrovni přibližně jsou a známku jakou jsou za danou úroveň ohodnoceni. Zároveň vidí porovnání s předcházejícími léty i ostatními dětmi.
Tabulky nejsou úplně top, bohužel je spravuji sama a nestíhám aby byly luxusní, ale snažím se a jsem ráda když mi děti s nimi pomohou, například se zapisováním výsledků.

Výkonnostní zkoušky se jezdí v "zimě" někdy ke konci listopadu a v "létě" na začátku června.

Jezdí se vždy v jednom týdnu během tréninku a trénink před zkouška mají možnost si určité cviky zajet na nečisto. Úlohu děti znají dopředu a mohou se ji naučit (jsou pal lepší výkony), jinak je pro všechny děti úloha čtená.

výkonnostní drezurní úloha

Výsledky výkonnostní zkoušky JK Počin

Závody

Závody

V klubovně je vyvěšený rozpis závodů na pár měsíců dopředu. Kdo by měl zájem musí se včas zapsat. Pokud se nikdo nezapíše, závod se nebude konat. Také jsou potřeba vždy pomocníci ze země.

Abyste mohli závodit je potřeba jezdit i jako pomocník! Kdo nebyl jako pomocník na závodech a nikdy nezávodil, musí nejdřív vyjet minimálně 2x na závody jako pomocník, pro získání zkušeností. Vše vysvětleno v manuálu pro pomocníka, níže pod textem.

Připomínám, že při nadbytku dětí na službě u koní, se může stát, že někdo místo služby s námi.

Na závody jedou většinou 2 nebo 4 koně, jeden kůň může mít až 2 jezdce. Kůň smí startovat maximálně ve 2 soutěžích za den. Na jednoho koně je potřeba jeden pomocník ze země.

Je důležité znát jak se na závodech, hlavně na opracovišti chovat. Proto jsou daná pravidla pro všechny jezdce stejná, aby se zamezilo nehodám.

Pohyb na opracovišti

Stejně jako musí znát řidič motorového vozidla pravidla silničního provozu, musí znát jezdec pravidla pohybu po jízdárně. Není nadsázkou, že nejnebezpečnějším místem na závodech bývá pracoviště, kde se často nekoordinovaně pohybuje větší množství koní.

Prostudujte si tedy pečlivě zásady správného pohybu po jízdárně.

  • Potkávají se levé ruce - protijedoucí jezdci se míjejí vpravo, stejně jako při jízdě autem po silnici. Pokud jezdí více jezdců po obvodu jízdárny, jezdci, kteří jezdí na levou ruku, jsou na stěně, protijedoucí od stěny.
  • Přednost má rychlejší – pokud se na jízdárně pohybuje více jezdců v různých chodech, má na stěně přednost jezdec ve vyšším chodu. Například pokud jeden jezdec cválá a jiný kluše, musí klusající jezdec nechat volnou stěnu cválajícímu.
  • Jezdec na stěně má přednost před jezdcem na kruhu – pokud jezdec pracuje na velkém kruhu, musí vždy nechat volnou stěnu jezdci nebo jezdcům, kteří se pohybují po celé jízdárně.
  • Krokuje se od stěny – jezdec, který před prací nebo po práci krokuje, se má pohybovat od stěny, aby nepřekážel ostatním. Stejně tak má dávat pozor, aby nevjel do trasy jezdcům, kteří pracují na kruhu, diagonále apod.
  • Nepřekážet při nasedání a sesedání – jezdec, který nasedá nebo sesedá z koně, dotahuje podbřišník, nandává nebo sundává deku apod., má dělat tyto úkony v místě, kde nikomu nepřekáží, tzn. mimo stěnu, uprostřed velkých kruhů nebo na středové čáře – ovšem mimo písmeno X.
  • Dodržujte dostatečné rozestupy – jezdci jedoucí za sebou musí dodržovat minimální vzdálenost 3 kroků, tj. 2,50 m. Pomůcka pro orientaci ze sedla je, že mezi ušima svého koně máte vidět kořen ocasu koně před vámi.
  • Do haly se svolením – pokud vstupujete do haly, dejte o svém úmyslu vědět zapískáním nebo zvoláním a vyčkejte, až vám jezdec nebo trenér v hale odpoví a dovolí vám vstoupit.

Předpokladem bezpečného pohybu ve skupině více jezdců na jízdárně je také slušnost a
ohleduplnost. Samozřejmostí by mělo být, že jezdec, který s koněm vstupuje na jízdárnu, se
zeptá těch, kteří tam už jsou, zda se k nim může přidat.
Jezdec, který chce na jízdárně lonžovat, by měl počkat až bude prostor volný. Pokud
z nějakého vážného důvodu nemůže čekat, až se jízdárna uvolní, musí se zeptat, zda to
ostatním jezdcům nebude vadit a případně respektovat jejich odmítnutí.

Rozpis závodů viz Akce
Zde jsou ke stažení veškeré potřebné informace k závodům

Manuál: Co a jak na závody

Manuál pro pomocníky a rodiče na závodech

Pravidla klubu

Na osobní dotaz a v klubovně na nástěnce.

Aktuality

Den otevřených dveří v JK Počin

14. 6. 2024 15:17

V sobotu 25. května 2024 se v našem jezdeckém klubu konal den otevřených dveří, který přilákal mnoho návštěvníků z řad členů klubu, jejich rodin a přátel. Akce začala ve 13:00 hodin a počasí nám nakonec přálo – deštníky, které byly původně doporučeny, nebyly vůbec potřeba.

Čtěte více

Děkujeme všem dobrovolníkům!

7. 6. 2024 11:11

V posledních týdnech nás navštívilo několik part dobrovolníků z firem IKEA, T-Mobile a Vodafone a díky nim se nám podařilo v areálu udělat velký kus práce. Všem zúčastněným moc děkujeme nejen za pomoc, ale hlavně nadšení, odhodlání a nakažlivý optimismus, který s sebou přinesli.

Čtěte více

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti