Zpět

Pomůcky sedem

Přidáno: 3. 11. 2012 11:41

03 Listopad 2012

Sedem může jezdec působit jednostranným zatížením, oboustranným zatížením, odlehčením. Čím klidněji a pružněji jezdec sedí, tím lépe reaguje kůň na tyto pomůcky. Oboustranné zatížení hřbetu koně sedem použijeme tehdy, chceme-li výrazně aktivovat zadní nohy koně, tedy při všech přechodech a také zastavení. Při této pomůcce je důležité silnější napnutí křížových svalů, kdy jezdec na krátký okamžik zesílí napnutí břišních a dolních zádových svalů a hlouběji dosedne do sedla. Pokud je to nutné, i na několik za sebou jdoucích kroků, nebo cvalových skoků. V žádném případě nesmí jezdec použít napnutí kříže jako trvalou pomůcku, protože tím se kůň otupí a spíše to povede k zablokování pohybu dopředu. Jednostranné zatížení působí jako podpoření pomůcek holeněmi a otěžemi při všech cvicích, které vyžadují přistavení (k levé, nebo pravé ruce při práci na kruhu, obratech apod.) koně. Jezdec přesune svoji váhu více na vnitřní sedací kost a přitom nepatrně sníží kyčel. Musí více našlápnout vnitřní třmen na příslušné straně. Záda jezdce však musí zůstat rovná a ramena zůstanou ve stejné výšce. Častou chybou je uklánění hlavy nebo zad na vnitřní stranu kruhu, což vede naopak k zatížení vnější sedací kosti.

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti