Jezdecký klub

 

Jezdecký kroužek pro děti a mládež

Jezdeckého kroužku se mohou účastnit děti ve věku 10-18 let. Pravidelně jednou týdně dochází do klubu, kde se učí pečovat o koně, udržovat pořádek a čistotu kolem, jezdit na koni a ovládat koně ze země, a také se naučí vzájemné spolupráci. Zkušenější jezdci pak mohou se účastnit parkurových závodů a připravovat se na Zkoušky základního výcviku jezdce.

K výuce využíváme 10 koní rozdílných tělesných parametrů a temperamentu tak, aby byly uspokojeny individuální požadavky dítěte. Disponujeme koňmi plemene hucul, český teplokrevník, slovenský teplokrevník, míšence s českým kladrubákem a jezdeckého pony.

Jezdecké hodiny se konají vždy ve všední dny. Výcviková hodina je dlouhá 60 minut, na jízdárně jsou po dvou až čtyřech jezdcích v lotu.

Výcvik vedou kvalifikovaní trenéři a cvičitelé. Děti jsou rozděleni do lotů podle jejich jezdecké úrovně, a ta se pak přizpůsobuje zdatnosti jezdce. 

O víkendech u koní fungují povinné brigády, jinak řečeno, víkendové služby. Každý člen má službu 1 celý ( 9.00 – 17.30 konec služby je vždy na domluvě s vedoucím) víkendový den v měsíci, (respektive každý devátý víkendový den nebo jak to vyjde podle počtu členů) a to podle předem rozepsaného rozvrhu, OMLUVA NENÍ MOŽNÁ, je třeba sehnat náhradu, rodiče mohou přijít za své dítě. V případě zájmu může člen po domluvě přijít pomoci na víkendovou službu nad rámec povinného rozpisu. 

Jedno porušení kázně = upozornění, druhé porušení = vyloučení z jezdeckého výcviku bez náhrady. 

Během služby se děti postarají o vše potřebné pro koně a když je nás dostatek,
snažíme se udělat i něco navíc, co se během všedních dní nedá stihnout.
A když zbude čas, většinou si děti mohou půjčit koně na procházku nebo se alespoň projít s koňmi popást na blízké louky.
Rozpis služeb v podobě odkazu na online tabulky přiložen níže.

 

Každý rok jezdíme s dětmi na drezurní, skoková a další soustředění pod špičkové trenéry, kde rozhodně nepatříme k nejhorším jezdcům. Tyto výjezdy by měli děti naučit samostatnosti, disciplíně a být utužujícím tréninkem před Zkouškami základního výcviku.

Klub nabízí možnost výjezdů na závody, které se konají o víkendech, v dohodnutých termínech. Podmínkou pro účast na závodech je mít odsloužené všechny povinné víkendové služby a dvakrát se účastnit závodů jako pomocník ze země, pro nasbírání dostatku zkušeností.

Ceník na 1 školní pololetí 2019/2020:

  • 8 200 Kč – všechny jezdecké kroužky ( zahrnuje 1x týdně trénink pod cvičitelem) za pololetí
  • 6 200 Kč – kroužek Aktivity s využitím koní v úterý od 15.30 – 17.30 za pololetí

 

Jak přibližně probíhají závody, se můžete podívat zde.

https://youtu.be/HTrI-gskm5I

 


PŘIHLÁŠKA_do_JK_Počin_V_Ráji

Elektronická evidence služeb