Zpět

Začínající léto: Plavení koní ve staré pískovně v Dolních Počernicích a příprava na tábor na mlýně Rousínov

Přidáno: 10. 5. 2024 16:07

10 Květen 2024

Začínající léto: Plavení koní ve staré pískovně v Dolních Počernicích a příprava na tábor na mlýně Rousínov

S příchodem letních měsíců nám začíná období sluníčka, tepla a radosti. Pro milovníky koní je to také čas, kdy se mnoho jezdců chystá na vzrušující události a tábory přinášející nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Pro nás jsou jedny z nich tradiční plavení koní v nedaleké staré pískovně a důležitá příprava na velký tábor, který každoročně Jezdecký klub Počin pořáda.

Plavení koní ve staré pískovně v Dolních Počernicích

V době začínajícího léta se stará pískovna v Dolních Počernicích stává centrem pozornosti všech přírodních nadšenců a nám tento malebný koutek nabízí ideální prostředí pro plavení koní. Koníci si naplno užívají vodní radovánky v chladivé vodě, uvolňují napětí a nabírají nové síly pro nadcházející události. Pro jezdce je to tak příležitost k posílení pouta se svými koňskými miláčky, k prožití nezapomenutelných společných okamžiků a spousty radosti i překvapení, když se koníci například rozhodnou jít si dát pár minut kondičního plavání. Na to je expertka naše Lucka :-).

Důležitost relaxu koní před velkým táborem

Relaxace koní před velkým táborovým dobrodružstvím je klíčovým prvkem pro zajištění jejich pohody, a to jak psychické tak i fyzické. Díky plavání mají koně možnost uvolnit svaly, vyčistit mysl a nabrat energii, což je potřeba pro jejich správné nasazení při jezdeckých aktivitách během tábora, které si pak vychutnávají se svými jezdci a cití se při nich spokojeně.

Příprava na velký tábor na mlýně Rousínov

Vrcholem léta pro členy našeho jezdeckého klubu je tábor spojující zábavu, dobrodružství a učení se do jedinečného zážitku. Děti na něm čeká spousta jezdeckých aktivit. Kromě výuky jezdectví jsou to vyjížďky a puťák, kde společně s koníky překonávají i překážky a nástrahy terénu místní nádherné přírody. Je to nejen skvělá příležitost k zlepšení jezdeckých dovedností, ale také k vytvoření nových přátelství jak s ostatními dětmi tak s koňmi.

Přidejte se k nám!

Začínající léto s sebou pro nás přináší spoustu radosti a těšení se. Pokud i Vy nebo Vaše ratolest máte vášeň pro jezdectví, rádi pečujete o zvířata či prostě milujete přírodu, vydejte se s námi na tábor. Ať už jste jezdec nebo jen pouhý obdivovatel koní a chcete zažít nová dobrodružství, jste u nás vítaní. Ještě nám zbývá posledních pár míst. A pokud se někdy vydáte na procházku po okolí Dolních Počernic, tak se pořádně koukejte, zda ve staré pískovně neuvidíte plavat koně :-). 

plavení koní        plavení koní

plavení koní        plavení koní

plavení koní        plavení koní 

 

 

Alternativní příspěvky:

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti