Zpět

Voltižní soustředění - Rousínov 2014

Přidáno: 11. 8. 2014 10:13

11 Srpen 2014

Bylo krásné nedělní odpoledne a na rozdíl od soboty vypadali vedoucí trochu čileji. Aby ne, do tábořiště se vracel život v podobě turnusu o 15 cvičenkách. Pro známost všech účastněných jsme mohli přeskočit seznamovací hry a pustit se rovnou do párové akrobacie. V hlavních rolích Lenka a Kuba. Válely se sudy, vozila kolečka a zdaleka to nebylo tak snadné, jak se nyní může zdát. Nebudu Vás nudit výčtem všeho ostatního a prozradím velké finále - lidské pyramidy. Fotky jsou již na oddílovém Rajčeti. Ještě dnes večer dostaly holky za úkol vymyslet si volné sestavy. Každé ráno budíček od Verysky a pak rozcvička s hudebním doprovodem pod vedením Šméry, Lenky, Péti, Barči a Bodlinky. Snídaně jako řádný základ dne - ať už pečivo, jogurt nebo cereálie, nikdy nechyběl čaj. A občas i kakao!! :-) Hned v pondělí dopoledne byl ten správný čas pro vyzkoušení volných sestav na barelech, takže připravte se, protáhnout, mno.. šup pro ovoce a ještě povinné sestavy, pěkně na koních. Na první den slušné! Vypadala tak vlastně i ostatní dopoledne, jen povinné sestavy na koních byly vystřídány nácvikem volných. Ty každým dnem vypadaly lépe. Rozděleny do dvou týmů, střídaly se holky ve službách na koně a v kuchyni. Ačkoliv uspokojit mnoho rozličných chutí není žádná sranda, Hančina maminka v kuchyni kouzlila. Čočková polévka, čočka s vajíčkem a okurkou, rajská, gulášek,... mňam. Po poledním klidu hry, odpoledne voltiž na barelu. V úterý večer promítání videí z archivu Počinu. Ve středu místo her vycházka s koňmi a večer táborák, spánek ale musel ještě chvilku počkat, děti čekala stezka odvahy. Statečnost některých a strach jiných byla ještě dlouho do noci v chatičkách nadšeným tématem. Zahálet by byl hřích, takže ve čtvrtek odpoledne hurá vstříc orienťáku, odměnou za absolvování bylo koupání v rybníce. Voda skýtala příjemné osvěžení. Večer jsme promítali video, jehož titul sice neprozradím, ale sranda to byla. A protože připravit se nedá na všechno, pátek byl ve znamení improvizace - protáhnout, barel, hudba - akce! Spousta ostychu na začátku, velká sranda na konci. :-D Hudba a tanec nás provázej! V sobotu před odjezdem se konala "Piškotéka", a rozhodně se mě neptejte na původ toho názvu. Prozradím Vám ale jeho význam - spousta jídla na švédských stolech kolem parketu, taneční hudba a páááááárty! K pití čaje, voda a šťáva, k zakousnutí chlebíčky, jednohubky, na mlsání brambůrky, křupky a tyčinky. Do půlnoci ale skoro všichni spokojeně oddychovali v postýlkách. V neděli dopoledne programu poněkud upravenému vévodily přípravy na závěrečné vystoupení. Všechny cvičenky nakonec předvedly krásné sestavy a sklízely tak potlesk i úsměvy všech rodičů. Velké vyhlášení vítězného týmu, rozdání diplomů a pamětních listů,... a to je konec přátelé. Loučení, odjezdy a na mlýně nakonec zůstali zase jen dospělí.  

Veryska

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti