Zpět

Tři poháry pro POČIN

Přidáno: 22. 10. 2011 09:07

22 Říjen 2011

Tři poháry pro POČIN

Ani o chladných podzimních dnech děti z JK Počin nezahálely a z největší soutěže sezóny , která se konala 22.10.2011 , si naše družstvo přivezlo hned 3 poháry , titul Mistra ČR LHŽ a řadu dalších vynikajících umístění. Celkem se nominovalo 9 dětí ve dvou kategoriích, další dvě se zúčastnily přátelské soutěže – bez možnosti stát se mistrem ČR. Závody se konaly opět na ranči Bolka Polívky v Olšanech u Brna, kde je k dispozici prostorná krytá hala. Koně do závodů zapůjčil JKK Drásov a tak nemusely vzdálené kluby dopravovat koně vlastní. Všechny děti závodily s nadšením a tak to, že jsme se stali Mistry ČR v paravoltiži v kategorii LHŽ, a rovněž druhé i třetí a čtvrté místo z třinácti obsadila naše děvčata nám všem udělalo velkou radost a podpořilo to chuť do další práce. Prvním rokem se také soutěžilo v nové disciplíně „Tanec a barel“ a nultý ročník, který patřil Počinu - skupině „A“ a „B“, naše dvě soutěžní družstva obsadila dvě nejvyšší příčky a odvezla si tak hned 2 poháry. Porazily tak další dva kluby APA VČAS Olomouc a Orion Braník Praha, které se této soutěže účastnily. Během 5ti minut děvčata tančí a na hudbu provádí gymnastické i akrobatické prvky zároveň na zemi i na „barelu“, což je plechový koňský trenažer proporčně podobný koni. Ukázky z  vystoupení předvedou děvčata na Dni otevřených dveří, který proběhne v JK Počin opět začátkem května 2012. A třetí pohár patřil klubu JK POČIN za celoroční soutěž družstev, kde se počítají body za umístění a počet účastí na závodech. Počinu patřila třetí příčka, což je mezi celorepublikovou konkurencí zatím náš největší úspěch! Za úspěchy dětí stojí hodně práce a podpory Jitky Francové, Venduly Titěrové (lonžování koní, rozcvičky a administrativa), Báry Kasanové a Lenky Špindlerové (choreografie a provedení), Veroniky Fojtíkové (lonžování koně), všem bych ráda touto cestou poděkovala , největší radostí je však jistě úspěch dětí, který mluví za vše.

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti