Zpět

Skokové soustředění na Hradišťku - tři dny, tři koně, tři jezdkyně

Přidáno: 15. 2. 2016 09:27

15 Únor 2016

Tak a třídenní, skokové soustředění s panem Vachutkou je za námi. Byly to opravdu 3 náročné tréninky, jak pro koně, tak i pro jezdce. Holky, se ale nenechaly odradit jít dál a opravdu se překonaly. Koníci je několikrát podrželi, když to děvčata neměla úplně pod kontrolou, ale ani koňská trpělivost není nekonečná a když toho bylo moc, tak je koně pěkně proškolili. První den se jela skoková gymnastika, zaměřená na prostupnost koně, zkracování a ohýbání. Ze začátku se to koním moc nelíbilo, čekali velké skoky a oni malé kavaletky. Nakonec si ale i v tom našli zalíbení a šli do toho s nadšením. Druhý den, už byl postavený slíbený velký parkur, na kterém se předvedli jako profíci. Pan Vachutka nastavil vysokou laťku, na kterou nejsme z domova zvyklí. Jezdili se těžké kombinace, náročné na odraz a tempo, a i výška překážek přesahovala 110 cm. To nás však nepokořilo a vše jsme dokončili. Poslední den, na nás dopadla únava, která byla vidět jak na holkách, tak i koních. Nic méně, všichni sebrali poslední zbytky sil a činili se, co mohly. Nejvíce excelovala Tůmka se Sunny, řekla bych, že měli nejlepší skokovou techniku, ale nezahálela ani Klárka s Grace, na které je její srnčí odraz velice těžké usedět. Petra s Angeem parkurem prosvištěli jak namydlenej blesk a občas si skočili jiný skok než měli. Na další soustředění mají všichni co dohánět, udělali velký kus práce, ale ještě větší kus je čeká. Na to však nejsou sami, jejich trenérka Hanka, je nenechá usnout na vavřínech a povede je k ještě lepším výkonům. Za to ti Hani moc děkujeme. Všechny dny skvěle zdokumentovala Léňa, díky které své chyby můžeme vidět a rychleji je odstranit. Jana s Diegem, se tohoto soustředění už nezůčastnila, ale přijela jako podpora psychická i materiální, když přivezla to, co my jsme zapomněli. Všem moc děkujeme, za váš čas a trpělivost, kterou s námi máte. Petra B. Milé holky, jsem ráda, že vám to takhle skáče a taky mám radost z toho, že žák je lepší než učitel. Moje skoková éra už dávno skončila a tak nějak se mi po ní už nestýzká, podmínky k ježdění jsou teď úplně jiné a já vám toho už moc nemůžu dát. Proto si vážím vaší aktivity, že chcete posunout koně i sebe dopředu a ráda vás ve vašem úsilí podpořím, jak nejlépe budu moct. Jste už samostatné, a o koně se postaráte. Nemůžeme se rovnat jezdeckým umem jezdcům ze závodních stájí se zázemím jezdeckých hal, ale svými výkony a úsilím se posouváme každým tréninkem dál a těším se na letošní podzimní i jarní závody. Tam už bude co předvádět. Bylo by opravdu hodně fajn, kdybyste našli čas a chodili jezdit 2x týdně, protože jeden trénink je opravdu málo. K dispozici jsou víkendy a domluva tréninku o víkendu není nemožná. Takže ať vám koně jdou, jsem na vás pyšná, Hanka

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti