Zpět

Přijely, předvedly, zvítězily

Přidáno: 14. 9. 2014 08:48

14 Září 2014

Letošní Mistrovství republiky v paravoltiži se konalo v Praze v TJ Orion. JK Počin vyrazil v sestavě pěti závodnic, které si brousily zuby na medailové pozice. Až na jednu se to nakonec podařilo všem. Mistrovské klání bylo letos rozděleno do dvou dnů. První den utkaly se závodnice v povinných a volných sestavách, v neděli potom zopakovaly volné sestavy a následoval doprovodný program.  V soboru večer se pro zájemce konala komentovaná projížďka Prahou.  Soukromou tramvají. Již po prvním dni bylo jasné, že bereme útokem mistrovské tituly. V sobotu sice některé závodnice na koních trochu zakolísaly, ale ne tak dramaticky, aby je to připravilo o hezká umístění. Ve druhém dni potom svá postavení pouze upevnily. I letos se na mistrovství sešla známá sestava, a tak jsme měli možnost opět pozdravit známé tváře a fandit všem, kteří přes nepřízeň počasí, především v neděli, přijeli ukázat vše, co se za celý rok naučili. Nervozita byla znát na všech, přeci jen je mistrovství završením sezóny, po kterém se všichni začnou připravovat na sezónu novou. A tak mohli všichni závodníci v neděli 14. září 2014 nastoupit k zaslouženému slavnostnímu ceremoniálu. Za účasti starosty Městské části Praha 4, sponzorů, v blesku fotoaparátů a za bzučení kamer. Odměny vypadaly velkolepě a všichni měli slavnostní náladu. A tak máme tu čest vám všem oznámit, že v kategorii LHŽ získala Verča Marčková mediali zlatou, Terka Chmelařová stříbrnou. Klárka Kudry potom trochu oplakala medaili bramborovou, ale jejím závazkem do budoucna je, aby Počin příště bral všechny tři medailové pozice. V kategorii MHŽ se mistryní republiky stala zcela zaslouženě Terka Titěrová a v kategorii ZO vybojovala krásnou stříbrnou medaili Terka Tůmová. Všem moc gratulujeme a přejeme jim do budoucna stejné nebo lepší výsledky, pevné svaly, stabilitu, klid a rozvahu, prostě všechno, co potřebují proto, aby i nadále takto bodovaly. Děkujeme všem, kteří se na jejich úspěchu podíleli. Hance, Vendule, Lence, Báře, Petě, Bodlině a všem ostatním. Děkujeme TJ Orion Praha za pohodové závody, všem sponzorům za odměny a podporu. Děkujeme všem rodičům, že své děti podporují, fandí jim a utírají slzy v případě neúspěchu. Bez vás všech by děti nedosáhly toho, čeho dosáhly. Sláva vítězům, čest poraženým… i když… jsou v paravoltiži vlastně poražení? Nejsou.

- Iva K.

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti