Zpět

PPP – Počin při povodních aneb Děkujeme :-)

Přidáno: 17. 6. 2013 08:17

17 Červen 2013

Velká voda přišla rychle a připravila nám několik probdělých nocí, kdy jsme hlídali naše koníky na vrcholu pastviny. Rokytka se rozlila poslušně v záplavovém území a tak největší škody jsme sčítali na odplaveném písku z kolbiště a zničené stavební buňce – klubovny pro děti. Ale jak praví staré české přísloví: „V nouzi poznáš přítele“ se i stalo. Rychlé, účinné a nezištné pomoci se nám dostalo od sousedů manželů Mexbauerů, kteří se ujali našich koz a umožnili elektrickou přípojku k ohradníku. Jitky Čálkové, která ustájila poničku a pana Lonského, který o víkendu bagrem porovnal písek na jízdárně před plánovaným středečním natáčením televize (které se díky provizorní jízdárně podařilo). Část písku se nám na jízdárnu podařilo vrátit vlastními silami, ale hlavně díky úžasné pomoci skautů, kterou zorganizovala 14ti letá Klárka Suneghová, členka našeho klubu. Za pomoc při povodních, ale i při likvidaci následků bychom rádi poděkovali:
  • Všem členům, přátelům, příznivcům  JK Počin za nasazení a obětavost.
  • Za obnovu jízdárny 222. oddílu Záře - Skokanovi a Skřetovi
  • 27.Oheň - Markovi, Markétě, Ferdovi, Theiwazovi
  • Fidovi, Vykukovi, Hakymu, Dwartovi, a Járovi, Štěpánce Kratochvílové a panu Vaněčkovi za opravu jízdárny.
  • Dvěma slečnám z Hostavic za sobotní brigádu.
Finančně nás podpořili : Michal Podzimek, Jan Šnábl, manželé Zahradníkovi, Suneghovi, Tůmovi a Šnáblovi Veškeré pomoci si upřímně vážíme, peníze budou využity na obnovu jízdárny a zbudování nové klubovny pro děti JK Počin. Koně odjíždí na letní pastviny a my se budeme snažit během léta připravit na září všechno tak, abychom se měli všichni kam vrátit.

za Počin přeje pěkné prázdniny :-) Hanka Špindlerová

verysarajče.net

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti