Zpět

Pomůcky otěžemi

Přidáno: 3. 11. 2012 11:41

03 Listopad 2012

Jezdec ovládá otěží předek koně. Nejdůležitějším předpokladem pro správné vedení koně uzdou je vyvážený a uvolněný sed, který umožňuje jezdci pomůcky otěží nezávisle na sedu. V opačném případě jezdec nedrží ruce v klidu a škubáním za otěže ruší pravidelný chod koně. Působení uzdy v hubě koně prostřednictvím udidla může být pasivní nebo aktivní. Pasivní otěž může být zahozená nebo volná. Zahozená otěž je prověšená a jezdec působí na koně hlavně sedem a holení, kontakt s hubou koně je omezen. Při volné otěži zůstává kůň v lehkém přilnutí.

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti