Zpět

Odjíždíme na prázdniny

Přidáno: 28. 6. 2014 09:46

28 Červen 2014

Sobotní ráno neslibovalo kdo ví jak krásný den, mlha se valila všude. Počasí nepočasí, v hojném počtu jsme se v brzkých ranních hodinách sešli u koní a ihned se pustili do příprav. Areál vypulírovat, zbytky vybavení pro koně, nářadí, mastičky a repelenty zabalit, koníky připravit.. Mlha a mráčky nakonec vzdaly svůj boj se sluncem a jeho paprsky nás naplnily dalšími silami. Přepravní vůz přijel s mírným zpožděním, ale nemuseli jsme se o nic strachovat. Ač největší ciráty s nakládáním dělal Šibal, a dostával tak čest svému jménu, nakonec  se i on překonal a nastoupil. Pět z nás, jež nebylo vázáno jinými termíny a povinnostmi toho dne, se mohlo vydat na mlýn. Konvoj dvou velkých aut s pěti koňmi a jedním poníkem jel vstříc setkání se s ostatní zvířenou na letním sídle. Koza s kozlíkem, ovečka s beránkem a Matýsek s Lucinkou už na nás čekali. A taky husy! :-) Řidič jednoho vozu se pak vydal za další zakázkou přepravy a jeden z nás směr domů, ostatní přípravy už zvládneme ve čtyřech. Vypuštění stáda na pastvu v cílové destinaci bylo plné radostných projevů života - řehtání, poklusávání i prostorný cval, vyhazování si z kopýtek a samozřejmě válení. Sami jsme si ten pohled záviděli. Koridor mezi stájemi a výběhem ještě nestál, což byl další z našich úkolů. Ve dvou to bylo za chvilku hotové a Matýsek s Lucinkou mohli poprvé spatřit Olivera, nováčka stáda. To krásné přivítání tajilo náš dech. Všichni jsme ale ještě měli nějaké povinnosti v Praze a tak zůstal se zvěří sám Jirka Š. Odměnu v podobě výborné točené zmrzliny, cestou do Prahy, jsme si zasloužili a patřičně vychutnali. Sponzorovaný vůz pro klub jsme navrátili do Dolních Počernic a pak se vydali vstříc dalším úkolům. V areálu POČINu tou dobou bylo hotovo. Všichni si můžeme gratulovat, jak jsme to zvládli. Tak AHOOJ na táboře, soustředění a pak zase v září!!

Verysa

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti