Zpět

Morana

Přidáno: 2. 4. 2012 09:37

02 Duben 2012

V neděli 25.3.2012 jsme se, jako každým rokem, s našimi koníky zúčastnili rituálu vynášení Morany ze vsi. Ustrojili jsme se do selských krojů, černým kobylkám Lucce a Betynce uvázali do hřív mašličky a vyrazili. Koza s kozlíkem nesměli v průvodu chybět a přibrali jsme i náš nejnovější chlupatý přírůstek, ovečku. V zámeckém parku jsme se způsobně srovnali dle pokynů, koníci do čela průvodu, za nimi kozy a pak se nesla Morana v průvodu místních obyvatel v krojích. Na silnici kozlík narušil pořadí, rozhodl se, že půjde první před koňmi, ovečka ho hbitě následovala a takto jsme dorazili až k můstku. Tady Morana skončila svou pouť, hořící letěla z můstku do Rokytky. Celý den svítilo jarní sluníčko a doufáme, že zima, nemoci a veškeré zlo, zosobnění Morany, uplavali s ní v potoce.

Pokud jste se neúčastnili s námi, nezoufejte. Užijte si atmosféru z fotografií (odkaz na Rajče).

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti