Zpět

Masopustní průvod v Horních počernicích

Přidáno: 4. 3. 2014 10:25

04 Březen 2014

Jako už pravidelně, i letos jsme vyrazily za památkou českých tradic do Horních počernic. Neděle - 2. března 2014 od 14:00 Jani a Verysa vyjely ve 12 hodin za ochotné spolupráce vranek Betky a Lucky. Počasí jim přálo, sluníčko nejen svítilo, ale i hřálo. Cestou klikatou dlouhou kráčely krok za krokem, jistě a ochotně. Klapot kopyt rozzářil nejednu dětskou i dospělou tvář, jež potkaly. Necelých pět kilometrů, cca jeden a půl hodiny volnou chůzí a čerstvá travička v cíli na loučce vedle školy. Kostýmy zapůjčené od Spolku Molechet, krásné pláště, výtečně ladily se zbytkem výstroje obou jezdkyň. Dokonce i modré bandáže na jinak červeně laděné kobylce jen zdůrazňovaly její šmrnc. Inu posuďte sami. Jak by se ale mohla nelíbit? Důkazem bylo nemálo zájemců o pohlazení. Do čela průvodu byl zařazen vůz tažený párem koní, posádku tvořili muzikanti s harmonikami. Hned za nimi naše kobylky a zástup přibližně 200 lidí v různých kostýmech. Nechyběli Lední méďa, kočka a koťátko, kostými "lahváče" piva Svijany, princezny, mágové, lučištníci, lapkové, urození pánové i dámy.. Ještě dlouho mohla bych rozprávět o kostýmech, jež jsem zahlédla i nezahlédla. O bezpečnost na trase se starali policisté, kteří usměrňovali dopravu. Trasa vedla od ZŠ Ratibořická, pokračovala přes zastávky u Úřadu MČ, cirkusu MUM a středověkého zastavení se spolkem Molechet k cíli u Chvalského zámku. Atmosféru popisovat nemohu, tu musíte zažít. Sdílela jsem nadšení velkých i malých, s hrdostí a nadšením v sedle Lucinky pozorovala svět z nejúžasnější perspektivy mezi koňskýma ušima. Bujaré veselí zajisté pokračovalo bohatým programem u zámku, leč to už jsme vyrazily na cestu zpět ke stájím. Zpět na půdě Dolních počernic, romantické duše by nám záviděli, když se slunce pomaloučku chýlilo k západu, labutě na Počernickém rybníce se vystavovaly na odiv a v zámeckém parku kolem nás pobíhali s veselým štěkotem psi.   Fotky z akce pro nás udělal Martin Hozák. Děkujeme. Podívat se na ně můžete na našem Rajčeti.

Verysa

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti