Zpět

Masopustní průvod a JK Počin

Přidáno: 19. 2. 2013 04:30

19 Únor 2013

V úterý 12. února, za mrazivého zasněženého odpoledne, se konal tradiční Masopustní průvod po Dolních Počernicích. Rej masek, šatlava, medvěd, indiáni, hejno slepic i sedm trpaslíků se Sněhurkou vytvořilo dlouhý průvod,   který vedli za asistence mužů zákona  tři počinovští koníci se třemi mušketýry. Příjemné pohoštění pro děti i dospělé  všem dodávalo energii v chladném počasí. Po téměř čtyřhodinovém pochodu se všechny masky sešly v hotelu Svornost, kde je čekalo bohaté občerstvení , ale i teplý čaj a bujaré veselí. Celou dobu k tanečkům hráli Tomášové a tak oslava  tradičního lidového zvyku, který se táhne již od středověku byla veselá a bohatá. Tak jak se sluší při přípravě na delší postní období.  Za JK Počin děkujeme za právo vést tento průvod a těšíme se na příští rok.

Za JK Počin Tereza Kalkusová - mušketýr

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti