Zpět

Babí léto

Přidáno: 17. 9. 2011 09:04

17 Září 2011

Babí léto

V sobotu dne 17.9. 2011 se už od ranních hodin začali koně s jejich přidělenými jezdci připravovat na závody, které se konaly u pana Vavrouška, což máme velmi blízko (jen přes Rokytku). Již několik let se tyto závody nekonaly bez účasti jezdců z našeho oddílu. Letos vyrazil početný tým šesti koní, každý s jedním jezdcem. Dovolte mi Vám tyto dvojice blíže představit. Míša a Vesna – naše nejmladší jezdkyně a nejspolehlivější kobylka vytvořily krásně sladěnou dvojivci. Zúčastnily se kategorie křížky, kde se umístily na krásném druhém místě. Zajely čistý parkur. Jani a Betka – již déle spolupracující dvojice zkusila pouze křížky z důvodu Betčina chování na kolbišti. Nakonec se s jednou neposlušností a rychlým časem umístily na třetím místě. Bára a Holms – také to nebyly jejich první společné závody, takže nepřekvapili pěkným a klidným výkonem. Zajeli parkur ve výšce 60 cm bez trestných bodů. Lenka a Lucka – již ostřílená parkurová dvojice se zúčastnila rovnou dvou soutěží. V Kategorii do 60 cm se umístily na krásném čtvrtém místě. Ve vyšší kategorii do 80 cm obsadila s čistým parkurem 6. místo. Aďa a Nina – se také zúčastnily dvou soutěží. Bohužel se Nině nelíbily některé překážky dvojskoku, tudíž v prvním parkuru do 60 cm posbíraly 8 trestných bodů za dvě neposlušnosti a v druhé soutěži do 80 cm byly pro neposlušnost koně diskvalifikovány. Anežka a Lukáš – tato dvojice zkusila své štěstí ve dvou soutěžích. V nižším parkuru předvedl Luky jednu neposlušnost. Na druhý parkur se dvojice už mnohem lépe soustředila aby velmi pěkně zajetý, bohužel Lukáš shodil poslední překážku v první fázi. Celkově se závody vydařily až na jeden pád, po kterém musela být odvezena záchranou službou. Zajímavým doplněním programu byla soutěž o neupravenější dvojici, kde zabodovali malí koně. Soutěž vyhrála nejmladší jezdkyně závodů z našeho oddílu – Míša s Vesnou. Vesna i ostatní koníci jistě ocení vitamíny, které jim tato dvojice vyhrála. Ani další naše dvojice se neztratily. Lucka a Lenka obsadily s žlutými doplňky krásné čtvrté místo a náš nejmenší koník Betka s Jani byli šestí. Po závodech se naši 4 koníci Betka, Mates, Vesna a Holms vydali po parku, aby v rámci akce v zámeckém parku povozili a potěšili účastnící se děti. Koně hodinu vozili nadšené holčičky i chlapečky a pak se po zásluhách vydali s velkou chutí na zaslouženou večeři.   Více fotek : Vavroušek 17.9.2011 Babí léto 2011 Závody 17.9.2011 Dolní počernice Babí Léto 2011

-Jani Slováková

Aktuality

JK Počin vyjel na orientační závod

28. 5. 2024 12:51

Eva a její koňský parťák Hepík, kteří jsou od března našimi novými obyvateli a nyní již nepostradatelnou součástí našeho týmu, se v sobotu 25.5. účastnili orientačního závodu v okouzlujícím kraji Posázaví. Přečtěte si jaké jsou jejich dojmy a jak to dopadlo.

Čtěte více

Děkujeme Praze 14 a dobrovolníkům z firmy PwC

28. 5. 2024 11:32

V JK Počin se neustále něco děje! Nedávno nás navštívila skvělá parta dobrovolníků z firmy PwC, aby nám pomohli s pracemi, na které je potřeba více rukou, než máme běžně k dispozici. Díky jejich nasazení a štědré dotaci od Prahy 14 jsme tak mohli vylepšit podklad krmelce pro naše koně na výběhu.

Čtěte více
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti