Voltižní soustředění – Rousínov 2014

Bylo krásné nedělní odpoledne a na rozdíl od soboty vypadali vedoucí trochu čileji. Aby ne, do tábořiště se vracel život v podobě turnusu o 15 cvičenkách. Pro známost všech účastněných jsme mohli přeskočit seznamovací hry a pustit se rovnou do párové akrobacie. V hlavních rolích Lenka a Kuba. Válely se sudy, vozila kolečka a zdaleka to nebylo tak snadné, jak se nyní může zdát. Nebudu Vás nudit výčtem všeho ostatního a prozradím velké finále – lidské pyramidy. Fotky jsou již na oddílovém Rajčeti.
Ještě dnes večer dostaly holky za úkol vymyslet si volné sestavy.

Každé ráno budíček od Verysky a pak rozcvička s hudebním doprovodem pod vedením Šméry, Lenky, Péti, Barči a Bodlinky. Snídaně jako řádný základ dne – ať už pečivo, jogurt nebo cereálie, nikdy nechyběl čaj. A občas i kakao!! 🙂

Hned v pondělí dopoledne byl ten správný čas pro vyzkoušení volných sestav na barelech, takže připravte se, protáhnout, mno.. šup pro ovoce a ještě povinné sestavy, pěkně na koních. Na první den slušné! Vypadala tak vlastně i ostatní dopoledne, jen povinné sestavy na koních byly vystřídány nácvikem volných. Ty každým dnem vypadaly lépe.

Rozděleny do dvou týmů, střídaly se holky ve službách na koně a v kuchyni. Ačkoliv uspokojit mnoho rozličných chutí není žádná sranda, Hančina maminka v kuchyni kouzlila. Čočková polévka, čočka s vajíčkem a okurkou, rajská, gulášek,… mňam.
Po poledním klidu hry, odpoledne voltiž na barelu.

V úterý večer promítání videí z archivu Počinu. Ve středu místo her vycházka s koňmi a večer táborák, spánek ale musel ještě chvilku počkat, děti čekala stezka odvahy. Statečnost některých a strach jiných byla ještě dlouho do noci v chatičkách nadšeným tématem.
Zahálet by byl hřích, takže ve čtvrtek odpoledne hurá vstříc orienťáku, odměnou za absolvování bylo koupání v rybníce. Voda skýtala příjemné osvěžení. Večer jsme promítali video, jehož titul sice neprozradím, ale sranda to byla.
A protože připravit se nedá na všechno, pátek byl ve znamení improvizace – protáhnout, barel, hudba – akce! Spousta ostychu na začátku, velká sranda na konci. 😀

Hudba a tanec nás provázej! V sobotu před odjezdem se konala „Piškotéka“, a rozhodně se mě neptejte na původ toho názvu. Prozradím Vám ale jeho význam – spousta jídla na švédských stolech kolem parketu, taneční hudba a páááááárty! K pití čaje, voda a šťáva, k zakousnutí chlebíčky, jednohubky, na mlsání brambůrky, křupky a tyčinky. Do půlnoci ale skoro všichni spokojeně oddychovali v postýlkách.

V neděli dopoledne programu poněkud upravenému vévodily přípravy na závěrečné vystoupení. Všechny cvičenky nakonec předvedly krásné sestavy a sklízely tak potlesk i úsměvy všech rodičů. Velké vyhlášení vítězného týmu, rozdání diplomů a pamětních listů,… a to je konec přátelé. Loučení, odjezdy a na mlýně nakonec zůstali zase jen dospělí.

 

Veryska

Autor příspěvku: Verysa