Tři poháry pro POČIN

Tři poháry pro POČIN

Ani o chladných podzimních dnech děti z JK Počin nezahálely a z největší soutěže sezóny , která se konala 22.10.2011 , si naše družstvo přivezlo hned 3 poháry , titul Mistra ČR LHŽ a řadu dalších vynikajících umístění. Celkem se nominovalo 9 dětí ve dvou kategoriích, další dvě se zúčastnily přátelské soutěže – bez možnosti stát se mistrem ČR. Závody se konaly opět na ranči Bolka Polívky v Olšanech u Brna, kde je k dispozici prostorná krytá hala. Koně do závodů zapůjčil JKK Drásov a tak nemusely vzdálené kluby dopravovat koně vlastní. Všechny děti závodily s nadšením a tak to, že jsme se stali Mistry ČR v paravoltiži v kategorii LHŽ, a rovněž druhé i třetí a čtvrté místo z třinácti obsadila naše děvčata nám všem udělalo velkou radost a podpořilo to chuť do další práce.

Prvním rokem se také soutěžilo v nové disciplíně „Tanec a barel“ a nultý ročník, který patřil Počinu – skupině „A“ a „B“, naše dvě soutěžní družstva obsadila dvě nejvyšší příčky a odvezla si tak hned 2 poháry. Porazily tak další dva kluby APA VČAS Olomouc a Orion Braník Praha, které se této soutěže účastnily. Během 5ti minut děvčata tančí a na hudbu provádí gymnastické i akrobatické prvky zároveň na zemi i na „barelu“, což je plechový koňský trenažer proporčně podobný koni. Ukázky z  vystoupení předvedou děvčata na Dni otevřených dveří, který proběhne v JK Počin opět začátkem května 2012.

A třetí pohár patřil klubu JK POČIN za celoroční soutěž družstev, kde se počítají body za umístění a počet účastí na závodech. Počinu patřila třetí příčka, což je mezi celorepublikovou konkurencí zatím náš největší úspěch!

Za úspěchy dětí stojí hodně práce a podpory Jitky Francové, Venduly Titěrové (lonžování koní, rozcvičky a administrativa), Báry Kasanové a Lenky Špindlerové (choreografie a provedení), Veroniky Fojtíkové (lonžování koně), všem bych ráda touto cestou poděkovala , největší radostí je však jistě úspěch dětí, který mluví za vše.

Nebyly nalezeny žádné obrázky


Autor příspěvku: Verysa