Odjíždíme na prázdniny

Sobotní ráno neslibovalo kdo ví jak krásný den, mlha se valila všude. Počasí nepočasí, v hojném počtu jsme se v brzkých ranních hodinách sešli u koní a ihned se pustili do příprav. Areál vypulírovat, zbytky vybavení pro koně, nářadí, mastičky a repelenty zabalit, koníky připravit.. Mlha a mráčky nakonec vzdaly svůj boj se sluncem a jeho paprsky nás naplnily dalšími silami.

Přepravní vůz přijel s mírným zpožděním, ale nemuseli jsme se o nic strachovat. Ač největší ciráty s nakládáním dělal Šibal, a dostával tak čest svému jménu, nakonec  se i on překonal a nastoupil. Pět z nás, jež nebylo vázáno jinými termíny a povinnostmi toho dne, se mohlo vydat na mlýn.

Konvoj dvou velkých aut s pěti koňmi a jedním poníkem jel vstříc setkání se s ostatní zvířenou na letním sídle. Koza s kozlíkem, ovečka s beránkem a Matýsek s Lucinkou už na nás čekali. A taky husy! 🙂 Řidič jednoho vozu se pak vydal za další zakázkou přepravy a jeden z nás směr domů, ostatní přípravy už zvládneme ve čtyřech.

Vypuštění stáda na pastvu v cílové destinaci bylo plné radostných projevů života – řehtání, poklusávání i prostorný cval, vyhazování si z kopýtek a samozřejmě válení. Sami jsme si ten pohled záviděli. Koridor mezi stájemi a výběhem ještě nestál, což byl další z našich úkolů. Ve dvou to bylo za chvilku hotové a Matýsek s Lucinkou mohli poprvé spatřit Olivera, nováčka stáda. To krásné přivítání tajilo náš dech.

Všichni jsme ale ještě měli nějaké povinnosti v Praze a tak zůstal se zvěří sám Jirka Š. Odměnu v podobě výborné točené zmrzliny, cestou do Prahy, jsme si zasloužili a patřičně vychutnali. Sponzorovaný vůz pro klub jsme navrátili do Dolních Počernic a pak se vydali vstříc dalším úkolům.

V areálu POČINu tou dobou bylo hotovo. Všichni si můžeme gratulovat, jak jsme to zvládli. Tak AHOOJ na táboře, soustředění a pak zase v září!!

Verysa

Autor příspěvku: Verysa