Přijely, předvedly, zvítězily

Letošní Mistrovství republiky v paravoltiži se konalo v Praze v TJ Orion. JK Počin vyrazil v sestavě pěti závodnic, které si brousily zuby na medailové pozice. Až na jednu se to nakonec podařilo všem. Mistrovské klání bylo letos rozděleno do dvou dnů. První den utkaly se závodnice v povinných a volných sestavách, v neděli potom zopakovaly volné sestavy a následoval doprovodný program.  V soboru večer se pro zájemce konala komentovaná projížďka Prahou.  Soukromou tramvají.

Již po prvním dni bylo jasné, že bereme útokem mistrovské tituly. V sobotu sice některé závodnice na koních trochu zakolísaly, ale ne tak dramaticky, aby je to připravilo o hezká umístění. Ve druhém dni potom svá postavení pouze upevnily.

I letos se na mistrovství sešla známá sestava, a tak jsme měli možnost opět pozdravit známé tváře a fandit všem, kteří přes nepřízeň počasí, především v neděli, přijeli ukázat vše, co se za celý rok naučili. Nervozita byla znát na všech, přeci jen je mistrovství završením sezóny, po kterém se všichni začnou připravovat na sezónu novou.

A tak mohli všichni závodníci v neděli 14. září 2014 nastoupit k zaslouženému slavnostnímu ceremoniálu. Za účasti starosty Městské části Praha 4, sponzorů, v blesku fotoaparátů a za bzučení kamer. Odměny vypadaly velkolepě a všichni měli slavnostní náladu.

A tak máme tu čest vám všem oznámit, že v kategorii LHŽ získala Verča Marčková mediali zlatou, Terka Chmelařová stříbrnou. Klárka Kudry potom trochu oplakala medaili bramborovou, ale jejím závazkem do budoucna je, aby Počin příště bral všechny tři medailové pozice.

V kategorii MHŽ se mistryní republiky stala zcela zaslouženě Terka Titěrová a v kategorii ZO vybojovala krásnou stříbrnou medaili Terka Tůmová.

Všem moc gratulujeme a přejeme jim do budoucna stejné nebo lepší výsledky, pevné svaly, stabilitu, klid a rozvahu, prostě všechno, co potřebují proto, aby i nadále takto bodovaly.

Děkujeme všem, kteří se na jejich úspěchu podíleli. Hance, Vendule, Lence, Báře, Petě, Bodlině a všem ostatním. Děkujeme TJ Orion Praha za pohodové závody, všem sponzorům za odměny a podporu. Děkujeme všem rodičům, že své děti podporují, fandí jim a utírají slzy v případě neúspěchu. Bez vás všech by děti nedosáhly toho, čeho dosáhly.

Sláva vítězům, čest poraženým… i když… jsou v paravoltiži vlastně poražení? Nejsou.

– Iva K.

Autor příspěvku: Verysa