LETNÍ TÁBOR 2014

Psal se rok 1822, když hraběnka Helen Shine na svém panství Storybrooke pořádala velkolepý ples.
Dorazili sem hosté z dalekých panství jako je Redstone, Riverpoint, Greenfield a Baskerville. Přítomny zde byly větší i menší celebrity z hraběnčina panství a nesměl chybět ani obávaný Milt Cook, hrabě ze sousedství. Zábava byla grandiózní, energie proudila žilami zúčastněných a všem zrudly tváře z věčného tance. Bum! Tma! Křik! Všichni zvolávali: ,,Co se děje? Pomozte!“ Když se konečně znovu objevilo světlo, náhrdelník slavné modelky, slečny Madeleine, byl pryč! Kdo ukradl náhrdelník a co se přesně stalo?

Na tomto zapeklitém případu jsme si všichni 14 dní lámali hlavičky dnem i nocí. Samozřejmě žádnému týmu nechyběl vyšetřovací bloček se seznamem podezřelých. Nika, Bernice, Janet, Abe, Jerry nebo sám Milt? Vyslýchali jsme je, plížili  jsme se nocí za informacemi, putovali jsme deštěm i vedrem a nechali  se přemluvit i k přijetí pozvání na piknik, abychom hraběnčino panství očistili a zavládlo zde znovu bujaré veselí, mír a klid.

I takhle vytíženi jsme stále měli čas na ježdění na našich statných ořích, záchranu škeblí z rybníka nebo hraní her, zejména Mekáče, který se stal nejspíše Hrou roku.
Ani kroket, známou anglickou hru, jsme nemohli oželet. A že jsme byli talenti, kam se hrabou mistři světa. Ojedinělým zážitkem bylo zajisté vyvolávání fotek ve fotokomoře, moc se podařily a ještě umocňovaly atmosféru 19. století
Jako památku na tohle léto máme tedy spousty fotek, indicie z vyšetřování, překrásné kostýmy, vlastnoručně vyrobená trička a hlavně plno nových zkušeností a nádherných vzpomínek.

Už aby bylo další léto! J

Autor příspěvku: Verysa