Babí léto

Babí léto

V sobotu dne 17.9. 2011 se už od ranních hodin začali koně s jejich přidělenými jezdci připravovat na závody, které se konaly u pana Vavrouška, což máme velmi blízko (jen přes Rokytku). Již několik let se tyto závody nekonaly bez účasti jezdců z našeho oddílu.
Letos vyrazil početný tým šesti koní, každý s jedním jezdcem. Dovolte mi Vám tyto dvojice blíže představit.

Míša a Vesna – naše nejmladší jezdkyně a nejspolehlivější kobylka vytvořily krásně sladěnou dvojivci. Zúčastnily se kategorie křížky, kde se umístily na krásném druhém místě. Zajely čistý parkur.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Jani a Betka – již déle spolupracující dvojice zkusila pouze křížky z důvodu Betčina chování na kolbišti. Nakonec se s jednou neposlušností a rychlým časem umístily na třetím místě.


Nebyly nalezeny žádné obrázky

Bára a Holms – také to nebyly jejich první společné závody, takže nepřekvapili pěkným a klidným výkonem. Zajeli parkur ve výšce 60 cm bez trestných bodů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Lenka a Lucka – již ostřílená parkurová dvojice se zúčastnila rovnou dvou soutěží. V Kategorii do 60 cm se umístily na krásném čtvrtém místě. Ve vyšší kategorii do 80 cm obsadila s čistým parkurem 6. místo.

Nebyly nalezeny žádné obrázky


Aďa a Nina – se také zúčastnily dvou soutěží. Bohužel se Nině nelíbily některé překážky dvojskoku, tudíž v prvním parkuru do 60 cm posbíraly 8 trestných bodů za dvě neposlušnosti a v druhé soutěži do 80 cm byly pro neposlušnost koně diskvalifikovány.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Anežka a Lukáš – tato dvojice zkusila své štěstí ve dvou soutěžích. V nižším parkuru předvedl Luky jednu neposlušnost. Na druhý parkur se dvojice už mnohem lépe soustředila aby velmi pěkně zajetý, bohužel Lukáš shodil poslední překážku v první fázi.

Nebyly nalezeny žádné obrázky


Celkově se závody vydařily až na jeden pád, po kterém musela být odvezena záchranou službou. Zajímavým doplněním programu byla soutěž o neupravenější dvojici, kde zabodovali malí koně. Soutěž vyhrála nejmladší jezdkyně závodů z našeho oddílu – Míša s Vesnou. Vesna i ostatní koníci jistě ocení vitamíny, které jim tato dvojice vyhrála. Ani další naše dvojice se neztratily. Lucka a Lenka obsadily s žlutými doplňky krásné čtvrté místo a náš nejmenší koník Betka s Jani byli šestí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky


Po závodech se naši 4 koníci Betka, Mates, Vesna a Holms vydali po parku, aby v rámci akce v zámeckém parku povozili a potěšili účastnící se děti. Koně hodinu vozili nadšené holčičky i chlapečky a pak se po zásluhách vydali s velkou chutí na zaslouženou večeři.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Více fotek :
Vavroušek 17.9.2011
Babí léto 2011
Závody 17.9.2011
Dolní počernice Babí Léto 2011

-Jani Slováková

Autor příspěvku: Verysa