Jezdecký klub

 

Jezdecký kroužek pro děti a mládež

Jezdeckého kroužku se mohou účastnit děti ve věku 10-18 let. Pravidelně jednou týdně dochází do klubu, kde se učí pečovat o koně, udržovat pořádek a čistotu kolem, jezdit na koni a ovládat koně ze země, a také se naučí vzájemné spolupráci. Zkušenější jezdci pak mohou se účastnit parkurových závodů a připravovat se na Zkoušky základního výcviku jezdce.

K výuce využíváme 10 koní rozdílných tělesných parametrů a temperamentu tak, aby byly uspokojeny individuální požadavky dítěte. Disponujeme koňmi plemene hucul, český teplokrevník, slovenský teplokrevník, míšence s českým kladrubákem a jezdeckého pony.

Jezdecké hodiny se konají vždy ve všední dny. Výcviková hodina je dlouhá 60 minut, na jízdárně jsou po dvou až čtyřech jezdcích v lotu.

Výcvik vedou kvalifikovaní trenéři a cvičitelé. Děti jsou rozděleni do lotů podle jejich jezdecké úrovně, a ta se pak přizpůsobuje zdatnosti jezdce. 

O víkendech u koní fungují povinné brigády, jinak řečeno, víkendové služby. Každý člen musí mít odsloužený během školního roku jeden celý víkend z měsíce. Brigáda začíná v 9:00 hod a končí až je všechno hotové. Na brigádu je omezený počet dětí na 6, aby nedocházelo k tomu, že jeden víkend by nebylo žádné dítě na službu. Během služby se děti postarají o vše potřebné pro koně a když je nás dostatek,
snažíme se udělat i něco navíc, co se během všedních dní nedá stihnout.
A když zbude čas, vetšinou si děti mohou půjčit koně na jízdárnu nebo se jede ven. Při nesplnění minimálního počtu víkendových služeb, je udělena finanční sankce.
Na služby se zapisují děti dostatečně předem do elektronické evidence služeb, která je níže pod textem.

 

Každý rok jezdíme s dětmi na drezurní a skoková soustředění pod špičkové trenéry, kde rozhodně nepatříme k nejhorším jezdcům. Tyto výjezdy by měli děti naučit samostatnosti, disciplíně a být utužujícím tréninkem před Zkouškami základního výcviku.

Klub nabízí možnost výjezdů na závody, které se konají o víkendech, v dohodnutých termínech. Podmínkou pro účast na závodech je mít odsloužené všechny povinné víkendové služby a dvakrát se účastnit závodů jako pomocník ze země, pro nasbírání dostatku zkušeností.

Ceník na 1 školní pololetí 2019/2020:

  • Jezdec 8 100 Kč – 1x týdně 4 hodiny u koní, z toho 60-90 min trénink + služba 2 víkendové dny v měsíci.
  • „Mini“ jezdci 5 100 Kč – 1x týdně 4 hodiny u koní, z toho 30-45 min trénink + služba 2 víkendové dny v měsíci.
  • Náhradníci 3 100 Kč – 1x týdně 4 hodiny u koní, z toho 15-20 min na koni + služba 2 víkendové dny v měsíci.
  • 2 sourozenci v kroužku 6 100 Kč – 1x týdně 4 hodiny u koní, z toho 60-90 min trénink + služba 2 víkendové dny v měsíci.

 

Jak přibližně probíhají závody, se můžete podívat zde.

 


PŘIHLÁŠKA_do_JK_Počin_V_Ráji 2022

Elektronická evidence služeb